NOWINKI

Podaruj sobie odpoczynek – zdrowotne właściwości lawendy w poduszkach relaksacyjnych

Zapach lawendy ma zbawienny wpływ na układ nerwowy człowieka. Pozwala wyciszyć się i uspokoić skołatane nerwy. Co więcej, ułatwia zasypianie, odpoczynek, relaks po ciężkim dniu. Działa także zdrowotnie w stanach ciągłego przemęczenia i lęku. Wystarczy niewielką ilość suszonych kwiatów lawendy zamknąć w woreczku wykonanym z płótna i położyć na poduszce, na oczach lub w okolicach łóżka. W efekcie wstaniemy rano wypoczęci, a noc przebiegnie bez epizodów przerywania ciągłości snu. Podobnie zadziałają żywe cięte gałązki lawendy postawione nieopodal łóżka.

Jeżeli cierpimy z powodu bólu miesiączkowego, bólu głowy lub mięśni, powinniśmy sięgnąć po lawendę, bo wykazuje ona też działanie przeciwbólowe. Z bólem głowy pomoże uporać się sam jej zapach, ale najskuteczniejszy będzie odpoczynek kilkuminutowy z poduszką  relaksacyjną na oczy.

Lawenda znakomicie się sprawdza także w leczeniu infekcji układu oddechowego i moczowego. W pierwszym przypadku właściwości bakteriobójcze olejku z lawendy (jednego z najlepszych olejków eterycznych wykorzystuje się w leczeniu nieżytu nosa, zapalenia gardła lub oskrzeli. Wówczas preparat stosuje się do przygotowania inhalacji. Po lawendę możemy sięgać profilaktycznie w okresie wzmożonej zachorowalności na grypę i przeziębienie. A nalewka z tej rośliny wzmocni odporność.

Lawenda zamknięta w bawełnianym woreczku zostawi piękny zapach w naszej szafie i będzie działać odkażająco.

Lawenda to roślina o wszechstronnym zastosowaniu. Warto jednak pamiętać, że nie każdy może wykorzystywać jej prozdrowotne właściwości. Olejek z lawendy nie jest przeznaczony dla kobiet w pierwszym trymestrze ciąży i pań karmiących.

Nie ma rzeczy cenniejszych jak nasze zdrowie, odpoczynek, spokój. Możesz to wszystko podarować sobie w poduszce z naturalnych surowców, w której zamknięte są ekologiczne kwiaty lawendy i siemię lniane. – poduszki relaksacyjne na oczy. Podaruj sobie lub bliskim najlepszy prezent-odpoczynek.

One thought on “Podaruj sobie odpoczynek – zdrowotne właściwości lawendy w poduszkach relaksacyjnych

  1. WurviX pisze:

    Magdo,
    Jak piszesz, tak jest. Śpi się rewelacyjnie i nawet jak poduszka spadnie z oczu, to jest blisko i pachnie.

Dodaj komentarz