NOWINKI

Idealnie dopasowane – jak wybrać rozmiar pościeli

Spotykamy różne rozmiary pościeli typowe, nietypowe i zastanawiamy jak dobrać do nich poszwę i poszewkę, aby zapewnić komfort snu. Wynika to z wielu czynników czy w łóżkach podwójnych lubimy spać pod dwoma osobnymi kołdrami czy pod jedną dużą? 

Coraz częściej spotykamy się z kołdrami z innych krajów, które nie są dopasowane do polskich standardów pościeli. Marki sieciowe mają swoje, inne rozmiary kołder i pościeli, co  zobowiązuje nas do zakupów kompleksowych. 

Dopasowanie kołdry do wymiaru łóżka

Aby kołdra otulała nas kiedy śpimy, warto jest dodać kilkadziesiąt cm z każdej strony do szerokość łóżka. 

Szerokość łóżka Idealny wymiar kołdry
90 cm 140×200 cm
140 cm 160×200 cm
160 cm 182×200 cm
180 cm 220×220 cm

Indywidualną decyzją jest to, czy spać pod jedną kołdrą czy pod dwoma. Wszystko zależy od tego jak odczuwamy ciepło i czy jedna duża kołdra daje obojgu taki sam komfort snu. Czy chcemy spać blisko przytuleni, czy tez wolimy się otulić własną kołdrą i nie walczyć o nią w nocy z drugą połową.

Jeżeli decydujemy się na na dwie kołdry pojedyncze, to nie powinny być węższe niż 140×200 lub 160×200. Zapewni to komfort snu obojga.

Wielkość poduszki też ma znaczenie

W Polsce najpopularniejsze i najbardziej komfortowe do spania są poduszki 80×70 o 60×50. Kiedyś popularne były poduszki 80x80cm.  Takie wciąż  są popularne również w Niemczech, wiec niemieckie marki pościeli oferują ten rozmiar powłoczek. Marki sieciowe znów oferują niestandardowe wielkości, do której trudni dobierzemy idealnie poszewkę. 

Pościel idealnie dopasowana

Jeśli posiadasz kołdrę w innym rozmiarze niż pościel dostępna w naszym sklepie, Seven Heaven może uszyć dla Ciebie pościel z wybranego wzoru na zamówienie, w rozmiarze dopasowanym do Twoich potrzeb.

Zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy umieszczony pod koszykiem wybranego wzoru pościeli lub bezpośrednio na mail: sklep@7heaven.pl oraz na pościele bawełniane, poszewki bawełniane.

Dodaj komentarz