NOWINKI

Jaką pościel wybrać dla alergika?

Jaką pościel wybrać dla alergika?

Odpowiednia pościel dla alergika może znacząco poprawić komfort jego życia. Pościel antyalergiczna pozwala zapobiec uczuleniu lub znacząco zmniejszyć jego objawy. Jaka zatem pościel dla alergika zapewni mu spokojny sen i wartościowy odpoczynek?

Pościel dla alergika to ważny zakup. Osoby uczulone mają często problem ze snem z powodu uciążliwych objawów alergii, które nie pozwalają im na prawidłowy nocny wypoczynek. Odpowiednia dobrana pościel rozwiązałaby te problemy. Skóra człowieka ma ciągły kontakt z wybraną pościelą — warto pamiętać również o tym, że kluczowy jest wybór właściwych materiałów. Alergikom polecamy przede wszystkim pościel wykonaną z naturalnej bawełny , które są neutralne dla ludzkiego organizmu. Wypełnienie pościeli czy dobór prześcieradła także ma znaczenie.

Co powoduje nasilenie objawów alergii w sypialni?

Alergia to niewłaściwa reakcja organizmu na alergeny, którymi mogą być pokarmy (alergie pokarmowe), pyłki roślin, sierści niektórych zwierząt, roztocza a nawet materiały (tkaniny, metale). W zetknięciu z alergenem osoba wrażliwa zaczyna łzawić, kichać, mogą pojawiać się duszności, drapanie w gardle oraz katar, w tym przewlekły nieżyt nosa, a nawet zapalenie zatok. Objawy mogą również pojawić się na skórze w postaci zaczerwienienia, swędzenia, pieczenia.

Głównym alergenem występującym w naszym otoczenie są roztocza. Niestety, źle dobrana pościel jest idealnym środowiskiem do ich rozwoju. W sypialni wystarczy odpowiednia temperatura (ok. 23 stopni), regularne “dostawy” pokarmu dla roztoczy (jest nim nasz złuszczony naskórek) i wilgotność powietrza na poziomie 70-80% i roztocza mogą się swobodnie utrzymywać na naszej pościeli przez wiele miesięcy. Dla alergików oznacza to niespokojny sen i niemal natychmiastowy katar lub łzawienie oczu. Rozwiązaniem tego problemu jest dobór odpowiedniej pościeli ( zobacz: pościele bawełniane ), która całkowicie wyeliminuje roztocza z łóżka i pomoże zadbać o zdrowie.

Jaka kołdra i poduszka dla alergika ?

Aby zniwelować objawy alergii warto sprawdzić skuteczność kołder antyalergicznych i poduszek z dodatkiem zmiażdżonych łodyg bambusa. To innowacyjne i ekologiczne wypełnienie pościeli ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, dzięki czemu roztocza nie mają szans się rozwinąć. Włókna bambusowe zapewniają przewiewność pościeli, dzięki czemu nie pocimy się mimo tego, iż pościel utrzymuje odpowiednią temperaturę. Włókna bambusowe nie wchłania wilgoci, co w praktyce uniemożliwia roztoczom rozwój, a więc redukuje katar, łzawienie i inne negatywne skutki alergii. A co w przypadku 100% wypełnienia naturalnego kołder I poduszek np. pierze, puch kaczy, czy wełna? Te muszą być wykonane z bardzo wysokiej jakości puchu lub wełny, odpowiednio oczyszczonego. Poszycie kołdry i poduszki ma także istotne znaczenie. Powinny być wykonane z gęsto tkanej bawełny.

A co z poszwami I poszewkami? Tu także alergik musi postawić na materiały maksymalnie przepuszczające powietrze, które nie przyciągają kurzu i nie gromadzą wilgoci. Najlepszym rozwiązaniem bbędzie pościel z bawełny satynowej ( zobacz: pościele bawełniane ) która jest przewiewna, przemiła w dotyku i świetnie się sprawdzają bez względu na porę roku ( zobacz: https://7heaven.com.pl/czuly-dotyk-bawelny/). Zapobiegają poceniu się zarówno latem, jak i zimą, a do tego można ją prać nawet w 60 stopniach. Pościel z bawełny jest wytrzymała na częste prania, a alergikom zaleca się częste pranie pościeli. Zaleca się pranie w 60 st. C. W tej temperaturze roztocza giną w mniej niż godzinę. Oczywiście, można je również eliminować niską temperaturą np. wystawiając w zimowe dni na dwór.

Zobacz wszystkie produkty Seven Heaven na : pościele bawełniane, poszewki bawełniane, poduszki relaksacyjne na oczy. 

 

 

Dodaj komentarz