NOWINKI

Czuły dotyk bawełny

Bawełna to naturalna tkanina, której historia sięga czasów starożytnych. Każdy materiał ma swoje wady i zalety, jednak z całą pewnością nie bawełna. Trudno jest o równie wytrzymały, miękki i przyjemny dla skóry materiał. 

Charakterystyka bawełny

Bawełnę pozyskuje się z krzewów bawełnianych. Nasiona rośliny są otoczone przez bawełniane włókna przypominające watę. Bawełna  znana jest od wielu tysiącleci. Była ona znana już 12 000 lat temu w Egipcie, gdzie wykorzystywano ją głównie do wytwarzania przewiewnych ubrań adekwatnych do gorącego klimatu. W Europie w czasach średniowiecznych tkanina bawełniana była towarem luksusowym, na który mogli pozwolić sobie jedynie najbardziej zamożni klienci. Bawełna poddawana jest wielu różnorodnym procesom. Jednym z nich jest merceryzacja. Jest to proces mający na celu zwiększenie wytrzymałości oraz nadanie połysku. Dzięki temu jest ona wyjątkowo lśniąca. Z tego powodu niektóre osoby mogą uznać ten materiał za syntetyczny. Jednak są to tylko pozory, ponieważ w istocie mamy do czynienia ze stuprocentowym włóknem roślinnym. Bawełnę merceryzowaną wykorzystuje się głównie do produkcji produktów ekskluzywnych.

Wyjątkowość bawełny

Materiały bawełniane ze względu na swoją delikatność oraz przewiewność są zalecane osobom skłonnym do alergii lub posiadających skórę wrażliwą i skłonną do podrażnień.

Nie bez powodu bawełna jest tak znana i ceniona na całym świecie. Jest to bowiem tkanina niezwykle miękka i przyjemna dla skóry,  a przy tym stosunkowo wytrzymała i odporna na wycieranie. Można ją niemal bez ograniczeń prać oraz prasować w wysokich temperaturach.  Wygoda użytkowania bawełny związana jest z jej miękkością, ze zdolnością do szybkiego pochłaniania i uwalniania wilgoci. Ponadto nie elektryzuje się, dzięki czemu nie przyciąga kurzu, nie powoduje otarć ani alergii. Zdaniem lekarzy jest optymalnym materiałem na odzież dla niemowląt, alergików oraz na pościele i bieliznę dzienną i nocną. 

Dziś produkcja bawełny odbywa się w warunkach organicznych. Oznacza to, że w procesach produkcji nie stosuje się pestycydów i żadnych syntetycznych środków chemicznych. Potwierdzeniem tego jest produkcja w warunkach standardu Oeko-Tex Standard 100.

Wszystkie te cechy sprawiają, że produkty z bawełny możesz użytkować bez obawy o swoje zdrowie, są one bezpieczne dla człowieka, w tym także dla dziecka.

Pościele Seven Heaven wykonane są z wysokogatunkowej bawełny satynowej, materiału ekskluzywnego i wyjątkowego w dotyku. Zobacz: poszewki bawełniane, pościele bawełniane.

 

Dodaj komentarz