NOWINKI

Jak prasować pościel

Jak prasować pościel?

Prasowanie pościeli to jedna z tych czynności, których nie lubimy robić. Wyprasowana pościel prezentuje się ładnie i schludnie, a estetycznie złożona zajmuje mniej miejsca w szafie lub pojemniku, co pozwala na zaoszczędzenie przestrzeni do przechowywania. Prasowanie pościeli pomaga usunąć z jej powierzchni bakterie i inne drobnoustroje, co ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku osób cierpiących na alergie. Kiedy jak zatem należy ją prasować?

Czy każdy rodzaj materiału trzeba prasować?

Nie każdą pościel trzeba prasować. Tkaniny, które nie wymaga prasowania to kora, frotta, jersey i flanela. Tych pościeli jednak dziś używamy bardzo mało. Pościel z naturalnych tkanin jak bawełna i len są bardziej pożądane. Bawełna to naturalna tkanina, która gniecie się, to jej naturalna cecha.

 Jak prać pościel z bawełny satynowej, aby łatwiej ją prasować?

Jeśli pościel z bawełny (poszewki bawełniane, pościele bawełniane) wypierzesz bez wirowania lub na niższych obrotach wirowania oraz rozwiesisz ją tak, aby tkanina swobodnie zwisała, powstaną mniejsze zagniecenia pod wpływem ciężaru mokrej tkaniny. Taką pościel łatwiej potem rozprostować. Mniejsze zagniecenia podczas prania pościli powstaną także, jeśli do bębna nie załadujesz zbyt dużej ilości prania, pościel też się lepiej wypierze. Po wypraniu pościel od razu wyjmij z pralki i rozwieś swobodnie.

Należy pamiętać, aby pościel wyprać zgodnie z zaleceniami producenta. Pościel z bawełny pierzemy w 40 st. C.

 Jak szybko wyprasować pościel ?

Prasowanie pościeli zazwyczaj jest nieporęczne, duża powierzchnia materiału przeszkadza. Do prasowania pościeli użyj regulowanej deski do prania i dostosuj ją do swojego wzrostu, dzięki temu wygodniej będzie Ci prasować. Możesz użyć deski z materiałem odbijającym temperaturę. Pościel z bawełny znosi doskonale wysokie temperatury prasowania.

Brzegi posieli Seven Heaven wykończone są bawełnianą wypustką, która ułatwia prasowanie pościeli i jej składanie na rogach i brzegach. To ogromnie ułatwienie i komfort. ( zobacz: pościele bawełniane).

Wyprasowana pościel prezentuje się bardzo schludnie, ładnie złożona zajmuje mniej miejsca w szafie lub pojemniku na pościel. Woreczek do przechowywania pościeli, załączony do każdego kompletu pościeli Seven Heaven ułatwia przechowania całego kompletu w jednym miejscu, zajmuje mniej miejsca, wyciągasz z szafy komplet pościeli, które właśnie potrzebujesz.

Zaleca się prasowanie pościeli nie tylko dlatego, że komplet ładnie się prezentuje, ale prasując pościel pozbywamy się bakterii oraz innych drobnoustrojów. Pościel staje się bezpieczna dla naszego zdrowia, a delikatny dotyk delikatnej wyprasowanej pościeli z bawełny satynowej zapewni komfort snu.

 

Dodaj komentarz